קבוצת פרוסס מודל חדשה בת"א

 

פגישות של פילוסופיה, התמקדות וחיות עמוקה.

קריאה שיטתית חוויתית בספרו הפילוסופי החשוב של ג'נדלין.

מנחים: דנה גניהר ודן שאכטר. 

 

פרטים:

ימי חמישי פעם בשבועיים, החל מ 9.11.17, בין השעות 10:00-12:30.

הקורס בן 18 מפגשים + התמקדות אישית על תהליך הקריאה.

עלות: 3000 ש"ח .

(בקורס השנתי לא נסיים את הקריאה בכל הספר. בשנה לאחר מכן יפתח קורס שבו נמשיך מהמקום אליו הגענו).

 

לפרטים נוספים והרשמה: דנה: 0525060331, דן: 0545217263.

 

מדברי משתתפים/ות:

הקריאה מזכירה לי שהכל חי, גורמת לי לסמוך מחדש על התהליך והחיות שקיימת גם מבלי שאקרא, אך היא מנכיחה מחדש את החיות ומחזקת את האמונה בתהליך. האמונה בחיים, זה בשבילי משהו שמאד משמעותי.

הקריאה נותנת תוקף או מילים לדברים שאני חשה אותם בלי מילים. הדיבור על זה נותן הזדמנות לחשוב על זה באופן שעוד לא נחשב קודם.

הטקסט מדבר בשפה של הגוף, לא בראש, הגוף שלי יודע למה ג'נדלין מתכוון, בגלל זה יש משהו מרפא. יש שם המון מקום של תקווה, שם יש את הריפוי, תחושה שדברים לא נידונו לעד, יש אפשרות של תנועה קדימה.

אני חווה דרך הספר את המילה שנקראת תנועה, תנועה בשבילי זה חיים, יש פה המון תנועה, דרך הספר אני חווה את התנועה הפנימית הזו והיא מרפאה יותר מכל הסבר או תיאוריות. וואו, אני קוראת תנועה.

כשקוראים את הספר תחושת החיות של הגוף-סביבה נוכחת, תחושת ההתרחשות נוכחת, בשעה שביום יום לא תמיד שמים לב להתרחשות החיים, פה אי אפשר להתעלם מזה כי הספר מנכיח את ההתרחשות הזו כל הזמן.

אני מרגישה שהספר נותן לי תחושה של תנועה במקומות שלא ידעתי בכלל שהם תקועים, לא ידעתי בכלל שהם מבקשים את זה. משהו בבפנים מתחיל לחיות ככה. זה בגוף, אין לזה מילים בכלל. משהו חי שמה. זה חי כמו בזרמים, לא סטטי, משהו בקריאה עושה תחושה שהבפנים חי.

 

שתף כתבה
Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on Facebook

להשארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים